gemplanLogo

המדריך המלא להצלחת אתר מכירות בינלאומי בעזרת שופיפיי

קידום אורגני SEO
1 min read

המדריך המלא להצלחת אתר מכירות בינלאומי בעזרת שופיפיי

תוכן עניינים:

1 min read

תוכן עניינים:

מסחר מקוון הוא כמובן לא דבר חדש, אך ככל שהרכישה האינטרנטית הופכת לפופולרית יותר, כך הלקוחות מחפשים מוצרים ייחודיים בכל רחבי העולם, ולא רק בעירם או בארצם.

על פי סקר שערכה לאחרונה חברת Shopify (שופיפיי) – 35% מכלל המבקרים באתרי שופיפיי הם בינלאומיים, כאשר למעלה מ- 90% מהם מעוניינים לבצע את הקנייה באתר במטבע שלהם ובמחירים שלהם.

האם האתר שלך מוכן למכירות גלובליות? איך אפשר להפוך אתר מכירות לבינלאומי? על כך בכתבה:

זיהוי קהלי יעד בינלאומיים

על מנת להגיע לקהלים במדינות אחרות יש צורך תחילה להבין מאיפה מגיעים הקונים. את המידע הזה אפשר למצוא בדו”ח הרוכשים שמציעה שופיפיי לבעלי האתרים. בתור התחלה צריך לסמן 2-3 קהלים מרכזיים ואותם להתחיל לחקור. גם אם אין לכם עדיין קונים מחו”ל, אתם יכולים להתחיל בזיהוי של קהל יעד מסוים שאליו תרצו לפנות. ההתרחבות הגלובלית הראשונה שלכם תהיה לקהל שדומה במאפייניו לקהל שאתם כבר מוכרים לו.

ראו גם: מדריך אנליזה שיווקית

חנות מסחר בשופיפיי

מכירה במטבע מקומי

מסתבר שיותר מ- 30% מהקונים מחו”ל לא ישקלו אפילו לרכוש בחנות שלכם, אם לא תציעו להם את האפשרות לשלם במטבע המקומי שלהם. לכן, זהו צעד קריטי בהפיכת החנות המקוונת לבינלאומית. שופיפיי מאפשרת הוספה של מטבעות מקומיים שונים ושיוכם לקהלי יעד ממדינות כאלו ואחרות. כך, הגולש יכול לבחור את המטבע שבו הוא חפץ לשלם ואף לראות את מחירי הפריטים במטבע המקומי שלו. הורדת האפליקציה Geolocation בשופיפיי מבטיחה שכאשר גולשים ממדינה מסוימת נכנסים לאתר הם יראו באופן אוטומטי את המחירים במטבע שלהם.

בסרטון: כיצד לאפשר תשלום במטבע מקומי?

שליטה בשער ההמרה

שופיפיי מציעה לאתרי מכירות בינלאומיים שער המרה אוטומטי למטבעות זרים שמתבסס על שער החליפין העדכני. זה סידור נוח בסה”כ, הבעיה היא שאם ישנן תזוזות בשער ההמרה זה עלול לבלבל את הרוכש, שכל פעם רואה מחיר אחר לאותו מוצר בהפרשי זמן קצרים. לכן, כדאי לקבוע שער המרה באופן ידני, משהו שנוח ומשתלם לנו, מה שיבטיח קיבוע של המחיר עד השינוי הבא שנבצע בשער ההמרה. השליטה בשער החליפין גם מסייעת בקביעת אסטרטגיית המחיר לכל קהל יעד. כך למשל, נוכל לקבוע שער המרה שיביא למחירים גבוהים יותר בגרמניה ושער המרה אחר שיביא למחירים נמוכים יותר באיטליה.

ראו גם: שיפור יחס המרה

הצגת המסים

בכל מדינה נהוג אחרת בכל הקשור בהצגת המסים. כך למשל, בארה”ב נהוג להציג את מחירי הפריטים ללא מסים ורק בקופה להוסיף את המס, ואילו במדינות אירופה נהוג להציג את המחיר כולל מס. אתר מכירות בינלאומי בשופיפיי מאפשר להגדיר איך יוצגו המסים עבור כל אחד מקהלי היעד הבינלאומיים.

הגדרת משלוח בינלאומי

חשוב שכל אחד מקהלי היעד הבינלאומיים יקבל את המידע אודות אופציות המשלוח המתאימות ספציפית למדינה בה הוא מתגורר. זהו חלק קריטי בחוויית הקנייה, ולכן כדאי להגיע למחירים אטרקטיביים ככל האפשר עם ספקי המשלוחים המקומיים, להבין האם ישנן הגבלות מסוימות על משלוחים או על משקל המשלוח וכמובן לייצר שקיפות מול הלקוחות, לציין את כל המידע אודות אפשרויות המשלוח – מה התעריפים ומהם זמני האספקה בכל אחד מהתעריפים.

בסרטון: כיצד לאפשר שילוח בינלאומי בחנות שופיפיי?

חלוקה לדומיינים מקומיים

אנשים ירגישו בנוח יותר לרכוש מאתר שהדומיין שלו נראה להם מוכר, שיש לו סיומת מוכרת. למשל, לאתר הבריטי NEXT יש אתר ישראלי שמסתיים ב- CO.IL, מה שמסייע בהגברת האמינות שלו בקרב הקהל הישראלי. בכל דומיין מקומי שתקבעו, תוכלו לקבוע גם את שפת האתר והמטבע המקומי, כך שהאתר ייראה כמו גרסה מקומית של האתר המקורי. בנוסף, קביעת דומיין מקומי תסייע בעבודת קידום אתר אורגני בגוגל, כך שבחיפוש יופיע קודם האתר המקומי.

תרגום האתר

כמעט 80% מהגולשים מעדיפים לגלוש באתר שהוא בשפת האם שלהם, ולכן, כחלק מתהליך הלוקליזציה של האתר, כדאי בהחלט להשקיע בתרגום איכותי של התכנים באתר. שופיפיי מציעה מספר אפליקציות תרגום, שניתן להשתמש בהן ואז התרגום מתבצע באופן אוטומטי בהתאם להגדרות המדינה. עם זאת, ברור שתרגום מכונה לא מדויק ב- 100% ואפשר בשלב מתקדם יותר להיעזר גם במומחים של שופיפיי לתרגום אנושי.

שיווק ופרסום

לאחר שיש לכם אתר מקומי לתפארת, חשוב כמובן לפרסם אותו בשוק המקומי אליו אתם פונים. שיווק דיגיטלי של אתר מכירות בינלאומי כולל, בין היתר, פרסום בגוגל ובפייסבוק לצד קידום אתר אורגני. חשוב לשים לב גם כאן להשתמש בשפה המקומית, במטבע המקומי וכיו”ב.

הצלחת אתר מכירות בינלאומי – לסיכום

לסיכום, התרחבות גלובלית היא צעד גדול, אבל אם עושים אותה נכון, שלב אחרי שלב (עדיף עוד בשלב הראשוני של הקמת חנות אינטרנטית) , זהו צעד מאוד משתלמם ושווה את המאמץ. חשוב לבחור שווקי יעד רלבנטיים, לפנות אליהם בשפה שלהם, במטבע שלה, בדרכי המשלוח הנוחים להם ובאופן כללי לייצר התאמה מקסימלית כדי להגדיל את יחס ההמרה בקרב הקהל החדש.

אז אם עשינו לכם חשק ותרצו לשמוע עוד על הקמת מערך מכירה גלובלי לחנות הדיגיטלית שלכם – מוזמנים לפנות אלינו בטופס המצורף למטה 🙂

יכול לעניין אותך גם:

אהבתם את המאמר? יש עוד!
הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו תוכן איכותי ישירות לאימייל שלכם

Ellipse 188
asdfllasdf
Ellipse 214

בלוג

GemPlan - Tips & Tricks

Accessibility Toolbar

asdf1234ascda
Vector spark

בוא נעשה דברים מעניינים יחד

אנחנו זמינים כאן

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

Group 1000004084
asdfasdf234