gemplanLogo

סוגי אתרים באינטרנט שחשוב להכיר

מהם ביטויי זנב ארוך ומדוע הם כה חשובים לבניית אסטרטגיית תוכן?
1 min read

סוגי אתרים באינטרנט שחשוב להכיר

תוכן עניינים:

1 min read

תוכן עניינים:

הרעיון של רשת תקשורת עולמית החל להתגלגל כבר בשנות ה-60 של המאה הקודמת. ה-World Wide Web, ובקיצור ה-WWW או פשוט האינטרנט, הושק לראשונה לציבור בכל רחבי העולם ב-1991, וכעבור 6 שנים היו בערך מיליון אתרים. ב-2019 כבר כללה הרשת שני מיליארד אתרים, וכיום, כשהאינטרנט כבר בן 30, תהליך ההתבגרות בא לידי ביטוי גם במגוון סוגי האתרים שאפשר להקים – ושכדאי מאוד להכיר.

אתרי תדמית

הסוג הבסיסי ביותר של אתרים, וגם הנפוץ ביותר הוא אתרי תדמית. אתר שכזה מהווה מעין כרטיס ביקור של העסק או הארגון ולכן הוא יכלול בעיקר עמודים המציגים את המוצרים והשירותים המוצעים לציבור. בנוסף כוללים אתרי תדמית עמוד אודות, בלוג ובו תכנים הקשורים לתחום הפעילות של החברה ודף בית שמטרתו ליצור מיד רושם ראשוני חיובי ולעורר סקרנות להמשך הגלישה בשאר העמודים של האתר.
חשוב להדגיש שגם הקמת אתרים מסוג זה מחייבת מיומנות גבוהה וניסיון רב, לרבות בניית אתרים מורכבים, וזאת על-מנת לנצל את הכלים המתקדמים הקיימים כיום וליצור את האתר המרשים ביותר האפשרי והנוח ביותר לשימוש.

חנות מקוונת

עידן שבו היקפי הקניות אונליין נמצאים במגמת עלייה קבועה, מתבקשת הקמת חנויות מקוונות. בדומה לחנות פיזית, גם בניית חנות וירטואלית מחויבת ביצירת חוויית קנייה אופטימלית על-מנת שמקסימום מבקרים באתר יהפכו אכן ללקוחות משלמים. מכנה משותף נוסף בין שני סוג החנויות הוא הצעת מבצעים אטרקטיביים וצעדים אקטיביים על-מנת להפנות את תשומת הלב של הגולשים למוצרים שעשויים לספק להם תועלת גבוהה במיוחד. כמו כן מוקדשת תשומת לב ללמידת המאפיינים של כל מבקר ומבקרת בחנות המקוונת כדי שאפשר יהיה להתאים במיוחד עבורם את חוויית הקנייה.
בניית אתר מסוג זה נחשבת למורכבת במיוחד, וכוללת מנוע חיפוש מובנה, מערכת ניהול תוכן ידידותית למשתמש כך שבעל העסק יוכל לתפעל את החנות בעצמו ובקלות וכן חיבור למערכת סליקה.

אתרי תוכן

אתרים גדולים שהתכלית שלהם היא הצגת ידע רחב היקף בנושא מסוים. בדרך כלל באתר כזה יהיו חדשות שוטפות, קישורים רלוונטיים, מאמרי עומק, כתבות מעניינות, המלצות על אירועים הקשורים לתחום ועוד. אתרים אלה מתעדכנים לעיתים קרובות ולכן הם נשענים על מערכת ניהול תוכן יעילה ונוחה. דגש נוסף הוא היררכיה ברורה וחלוקה חכמה לקטגוריות כדי שכל גולש וגולשת יוכלו למצוא בקלות את התוכן הנחוץ להם, וכן מנוע חיפוש למטרה זו.

אתר גלריה

אתרים שהמרכיב העיקרי בהם הוא תמונות ו/או וידאו. זהו סוג האתרים האידיאלי עבור מעצבים, אמנים וגם מסעדות יכולות למשל להציג את המנות האטרקטיביות שלהן באמצעות אתר שכזה. גם אתרי גלריה זקוקים למערכת ניהול תוכן איכותית כדי שהבעלים שלהם יוכלו לעדכן את הגלריה בלי לבזבז זמן יקר, ועוד דגש חשוב הוא האיכות הטכנית של אופן הצגת התמונות או הווידאו. לצורכי קידום בגוגל חשוב לאפשר הוספת תגיות לכל תוכן בקלות, וכן לוודא שהאתר נטען במהירות למרות התוכן כבד המשקל.

אהבתם את המאמר? יש עוד!
הצטרפו לניוזלטר שלנו וקבלו תוכן איכותי ישירות לאימייל שלכם

Ellipse 188
asdfllasdf
Ellipse 214

בלוג

GemPlan - Tips & Tricks

Accessibility Toolbar

asdf1234ascda
Vector spark

בוא נעשה דברים מעניינים יחד

אנחנו זמינים כאן

או השאירו פרטים ונחזור אליכם

Group 1000004084
asdfasdf234